aroma-explorer logo

KURZ AROMATERAPIE ZDARMA

Naučte sa používať esenciálne oleje bezpečne a efektívne!

Možno to poznáte. Objavili ste ESENCIÁLNE OLEJE a ich fantastické možnosti využitia. 100% PRÍRODNÉ LÁTKY, ktoré dokážu konkurovať farmaceutickým liečivám. Majú mnoho terapeutických účinkov, z ktorých niektoré boli dokonca doložené vedeckými štúdiami. 

Dajú sa v mnohých prípadoch použiť ako náhrada syntetických (a nie práve najlacnejších) liečiv. Môžeme ich pridať do vlastnej kozmetiky alebo čistiacich prostriedkov. Jednoducho, obmedziť množstvo chémie, ktoré nás obklopuje. Veď kto by to nechcel?!

Ak ste typ, koho tieto myšlienky oslovujú, tak ste celkom iste nadšení. Kúpite si svoje prvé oleje a začnete ich používať. Časom však možno zistíte, že o esenciálnych olejoch až tak veľa neviete.

Vynoria sa otázky... Ako mám tie oleje vlastne používať? Koľko kvapiek do difúzera? Môžem ich dávať deťom? Ktorý olej mám kúpiť - ten, čo stojí 4€ alebo 30€?

Google nám v tom veľmi nepomôže. Ocitneme sa v spleti protichodných tvrdení o esenciálnych olejoch a o ich správnom použití. O esenciálnych olejoch sa širia a publikujú rôzne (dez)informácie. Niet sa čo čudovať, že sme z toho zmätení...

Používanie esenciálnych olejov je ako stavať dom. Najprv potrebujeme vybudovať základy a až potom riešiť steny a strechu. Najprv sa naučme teóriu a až potom sa vrhnime do praxe.

Základy majú cenu zlata alebo keď "prírodné" ide do financií ...

Pozrime sa na to realisticky. Bežná 10 ml fľaštička esenciálneho oleja stojí zhruba niekde od 3 € a stúpa to občas až do výšin. Aj vám občas napadne, či musia byť tieto "prírodné" veci tak šialene drahé? Kde je potom tá "úspora" voči liekom z lekárne alebo voči komerčnému čistiacemu prostriedku? Možno sa preto rozhodnete kúpiť si najlacnejší esenciálny olej za 2 €. Bohužiaľ, nemusí to byť najšťastnejšie riešenie. Rovnako ako kupovať olej za 90 €.

Aby sme dokázali zhodnotiť, čo drahé je a nie je, potrebujeme v prvom rade vedieť, čo esenciálne oleje sú a odkiaľ pochádzajú. Ruka v ruke s tým idú ďalšie znalosti, ktoré nám umožnia pochopiť cenu olejov, čo si máme pri kúpe všímať a aké je ich správne dávkovanie. Len tak dokážeme esenciálne oleje používať tak, aby pomohli a súčasne sme nimi neplytvali.

Prírodné ešte neznamená bezpečné

Internet je plný zaručených rád, ako esenciálne oleje používať. Ale viete čo? Tieto "návody" sú niekedy úplne mimo. Ľudia majú tendenciu si myslieť, že čo je prírodné, je bezpečné...

Potom sa človek dočíta, ako si mamička v tehotenstve natierala bruško esenciálnym olejom, ktorý patrí v tehotenstve medzi zakázané alebo sa používajú agresívne esenciálne oleje citrónová tráva, klinček či škorica neriedené. 

Plytvanie olejmi či úspora peňazí je však len jedna strana mince. Tou druhou je BEZPEČNOSŤ. Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované a dokážu nielen liečiť, ale aj ublížiť! Najmä, ak ich nepoužívame správne.

Predstavujem vám KURZ AROMATERAPIE ZDARMA!

Kde všetky tieto veci o esenciálnych olejoch naštudovať? Veľmi dobre viem, že o informácie dnes nie je núdza. Je tu však zopár prekážok. V prvom rade je to ich spoľahlivosť. Druhým problémom je ich umiestnenie. Často sa jedná doslova o zbieranie útržkov informácií z rôznych miest, aby si človek vytvoril vlastný obraz a získal potrebné vedomosti.

A preto vám predstavujem tento kurz, ktorý poskytuje NA JEDNOM MIESTE V KOCKE ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ESENCIÁLNYCH OLEJOCH a ich použití. A čo je najlepšie, tento kurz je úplne zdarma a môžete ho absolvovať v pohodlí svojho domova!

Prečo vznikol tento kurz

Moje začiatky s esenciálnymi olejmi boli ťažké. Trápilo ma mnoho otázok, na ktoré som nedokázala nájsť odpoveď. Informácie na internete boli nepostačujúce.

Trápili ma celkom základné veci a, samozrejme, urobila som mnoho chýb. Niečo z toho možno poznáte aj vy. Nevedela som, ako sa esenciálne oleje používajú, že sa majú riediť, ako ich využiť v každodennom živote. Nechápala som, prečo môj pomarančový olej zmenil vôňu a zakalil sa ani prečo sú priam astronomické rozdiely v cenách esenciálnych olejov...

Dnes je situácia o trochu lepšia. Informácií je viac, ale pre zmenu si často protirečia. O esenciálnych olejoch sa dočítame mnoho nesprávnych informácií a občas aj priam zdraviu škodlivých návodov, ako ich používať. 

Objavovanie sveta esenciálnych olejov mňa osobne stálo stovky hodín štúdia odbornej literatúry, mnoho financií aj precestovaných kilometrov :-). Ale neľutujem a na túto vzrušujúcu cestu objavovania krás aromaterapie pozývam aj vás!

Keďže som na mojej Facebook stránke denne odpovedala na opakujúce sa  a často úplne základné otázky ohľadom esenciálnych olejov, vytvorenie tohto a ďalších vzdelávacích kurzov bolo prirodzeným dôsledkom.

Marika

Čo o kurze hovoria jeho účastníci

Marika Piknová

Kto som a čo robím

Volám sa Marika Piknová a som zakladateľkou blogu Aroma-Explorer.sk. Som vyštudovaný vedec (biochemik/molekulárny biológ) a certifikovaný aromaterapeut. Viac si o mne môžete prečítať na blogu v sekcii "O mne".