Ahojte, volám sa Marika Piknová a vítam vás na mojom blogu. Esenciálne oleje sú súčasťou môjho života. Môj prístup k nim je skôr vedecký. Fascinujú ma účinky esenciálnych olejov a neustále hľadám vysvetlenie, prečo a ako fungujú. Ak sa ma spýtate na účinky akéhokoľvek oleja, vyhľadám a predložím vám vedeckú štúdiu. Na druhej strane chápem, že nie každý je vedou tak fascinovaný. Aj preto sa snažím tieto odborné veci preložiť do "ľudského" jazyka.

RNDr. Mária Piknová, PhD.CERTIFIKOVANÝ AROMATERAPEUT

Vzdelanie a kurzy

  • certifikovaný aromaterapeut (AIA certifikácia - absolventka Aromahead Institute, USA)
  • vysokoškolské vzdelanie v odbore chémia, špecializácia biochémia
  • PhD. z biochémie
  • aktuálne štúdium na Inštitúte Aromaterapie (Česká republika)
  • kurz Complete Skin Series by Robert Tisserand (Tisserand Institute) - esenciálne oleje a naša koža
  • kurz Online Component blending (Aromahead Institute) - vytváranie zmesí esenciálnych olejov
  • kurz anatómie a fyziológie (Aromahead Institute)
  • kurz o levanduľovom esenciálnom oleji (Aromahead Institute)

Moja cesta k aromaterapii

K štúdiu chémie som sa dostala náhodou a hoci to malo byť len dočasné riešenie, stala sa z toho láska na celý život.

Po štúdiu biochémie na vysokej škole som absolvovala postgraduál na Slovenskej akadémii vied (biochémia a molekulárna biológia), nasledovalo krátke obdobie práce vo výskume a ročný študijno-pracovný pobyt na Dalhousie University v kanadskom Halifaxe.

Po návrate prišiel čas aj na súkromné záležitosti, ktoré sú momentálne už v predškolskom a školskom veku 😊. Dlhá odluka od vedy bola pre mňa čas, kedy som prehodnocovala svoj život, svoje smerovanie a očakávania od života. Hoci to bolo veľmi bolestné rozhodnutie, naše cesty s výskumom sa rozišli. Moje kroky smerovali do obchodnej sféry.

Nebudem vás nudiť detailmi - jednoducho - podnikanie a obchod sú síce vzrušujúce, no volanie vedy je ako vábenie sirény z gréckej mytológie.

A tak do môjho života vstúpili esenciálne oleje. Predstavujú pre mňa všetko to, čo mi vnútorne chýbalo k spokojnému a naplnenému životu ♥ - po osobnej aj profesijnej stránke.

Umožnili mi do značnej miery eliminovať z každodenného života množstvo chémie, ktoré nás obklopuje, či už ide o lieky, čistiace prostriedky alebo kozmetiku.

Esenciálne oleje a aromaterapia mi umožňujú rásť aj po odbornej stránke. Poskytujú mi presne to, čo som hľadala - nikdy nekončiace celoživotné štúdium, fascinujúci svet vedy a vzrušujúce odhalenia s každou novou publikovanou štúdiou.

Mojou túžbou je odovzdávať svoje vedomosti aj ďalej prostredníctvom kurzov a prednášok. Ak máte akýkoľvek návrh na spoluprácu, neváhajte a napíšte mi.

Prajem vám krásny deň, naplnený vôňami prírody.

Marika