Liečivý dotyk levandúľ

Online kurz aromaterapie, zameraný na levanduľové esenciálne oleje.

Chceli by ste používať esenciálne oleje v bežnom živote, no neviete ako začať? Alebo už esenciálne oleje máte a používate, no nie je Vám celkom jasné, čo s čím kombinovať a najmä prečo? 

Dostávate sa niekedy do situácie, že nemáte k dispozícii určitý esenciálny olej, no neviete, akým iným ho nahradiť? Alebo len jednoducho milujete levanduľový olej a túžite sa o ňom dozvedieť čo najviac?

Poznám to veľmi dobre.

Tieto otázky ma kedysi tiež trápili a tak som na ne hľadala odpovede. Zaujímalo ma, prečo sú esenciálne oleje účinné. Prečo nám pomôžu zmierniť stres, uľaviť od bolesti či podporiť hojenie rán. 

A tak som hľadala, študovala a túžila sa naučiť čo najviac. Môj záujem o chémiu a biochémiu ma priviedol k zisteniu, že to, čo oleje dokážu, bezprostredne súvisí s tým, čo obsahujú.

Znie to zložito? A čo ak by som Vám povedala, že to nie je tak zložité ako sa zdá, a naučiť sa to dokáže každý? Že nemusíte byť vyštudovaný odborník - špecialista, aby ste dokázali esenciálne oleje používať tak, aby skutočne pomáhali?

Aromaterapia je nádherný a vzrušujúci svet a je len na Vás, nakoľko ste ochotní ho spoznávať a objavovať. Čím začať?

A čo tak olejom, ktorý sa v aromaterapii považuje za najuniverzálnejší a najbezpečnejší?

LEVANDUĽOVÝM OLEJOM.

 

Kto som a čo robím

Volám sa Marika Piknová a som vyštudovaný biochemik a certifikovaný aromaterapeut. Aromaterapiu vnímam ako fascinujúce spojenie vedy a priam mystických vedomostí našich predkov o aromatických rastlinách.

Dovolím si citovať slová aromaterapeutky J. P. Rhind, pretože lepšie by som to nikdy nevyjadrila: "je jednoduché sledovať v aromaterapii jednu líniu, no potom zrazu zistíte, že musíte odbočiť alebo dokonca bude potrebné vydať sa viacerými cestami, aby to celé dávalo zmysel."

Počas svojej cesty aromaterapeuta sa neustále vzdelávam, píšem články na blog a príspevky na sociálnej sieti. Snažím sa ukázať, že aj keď oleje používame v domácom prostredí, všetko by to malo stáť na pevných teoretických základoch. Len tak s nimi môžeme pracovať bezpečne a súčasne efektívne.

Dostávam od vás pozitívne ohlasy, čo ma veľmi teší a dáva mi to pocit, že moja práca má zmysel. Rozhovory s vami mi ukázali, ako veľmi sa túžite dozvedieť viac. A tak vznikol tento kurz. Kurz o levanduľových olejoch - no nielen o nich!

Čo je LIEČIVÝ DOTYK LEVANDÚĽ

Tento kurz Vás do hĺbky zoznámi s levanduľami, produkciou levanduľových olejov, ich terapeutickými účinkami a odhalí Vám jednoduchou, prístupnou formou, vzrušujúcu chémiu levanduľového oleja.

Pochopíte, prečo je levanduľa tak efektívna pri hojení kože, tlmení bolesti, kŕčoch či stimulácii imunity. Zoznámite sa s jej kľúčovými zložkami linalolom a linalyl acetátom, ich účinkami a ukážeme si, ako využívať tieto znalosti aj v prípade ďalších esenciánych olejov (napr. Koriander, Ho Sho, Bergamot, Šalvia muškátová a ďalšie).

Kurz Vám poskytne ďalší pohľad na esenciálne oleje a vďaka nemu dokážete pripravovať účinné aromaterapeutické zmesi na rôzne zdravotné neduhy.

Či už levanduľu milujete alebo jednoducho túžite viac porozumieť vzťahu medzi zložením a účinkami esenciálnych olejov, Liečivý dotyk levandúľ je to pravé pre Vás! 

Cena kurzu: 17 € (s DPH)

Kliknite tu a vyplňte svoju prihlášku.

Modul 1

Levandule ako botanický druh a typy levanduľových olejov.

Modul 2

Účinky levanduľových olejov a ich zložiek - terapeutické profily.

Modul 3

Recepty - levanduľové oleje v aromaterapii.

Modul 4

Bonusy - PDF materiály, ďalšie študijné lekcie, unikátna sekcia LEVANDUĽA VO VEDE.

Poďte sa pozrieť, čo všetko som pre Vás v kurze pripravila:

 • základné informácie z botaniky levandúľ a dôležitosť  latinských názvov
 • história využívania levandúľ a významné druhy levandúľ pre aromaterapiu
 • ako sa levanduľový olej vyrába a čo ovplyvňuje jeho cenu
 • druhy levanduľových olejov na trhu; termíny klon, populácia, lavandin
 • čo je chemické zloženie esenciálnych olejov (video) a ako to využívať v praxi
 • zoznámenie s hlavnými zložkami levanduľových olejov a ich terapeutickými účinkami
 • naučíte sa, prečo je levanduľa tak účinná a aké vlastnosti dokáže prieniesť do zmesí
 • detailný terapeutický profil oleja z L. angustifolia - charakteristika oleja, terapeutické profily, klinické aplikácie, odkazy na vedecké štúdie
 • detailný terapeutický profil oleja z L. latifolia - charakteristika oleja, terapeutické profily, klinické aplikácie, odkazy na vedecké štúdie
 • detailný terapeutický profil oleja z L. stoechas - charakteristika oleja, terapeutické profily, klinické aplikácie, odkazy na vedecké štúdie
 • cca 20 aromaterapeutických receptov s levanduľovými olejmi na rôzne bežné problémy

A to stále nie je všetko!

Bonus

 • všetky lekcie k stiahnutiu vo formáte PDF
 • všetky snímky z videa k stiahnutiu vo formáte PDF
 • terapeutické profily olejov Koriander a Ho Sho
 • kapitola o levanduľovom hydroláte
 • odkazy na literárne zdroje a ďalšie štúdium

Špeciálny bonus

Unikátna sekcia Levanduľa vo vede, obsahujúca informácie z vedeckých štúdií o levanduľových olejoch.

Túto časť neustále dopĺňam o nové informácie, týkajúce sa levanduľových olejov a ich účinkov a bude Vám slúžiť ako nepretržitý zdroj inšpirácie.

 

 

Ako kurz 

prebieha?

Celý kurz sa uskutočňuje online, takže nemusíte nikam chodiť. Jediné čo potrebujete, je pripojenie na internet :-).

Po prihlásení sa do kurzu a jeho úhrade Vám prídu prístupové údaje a môžete hneď začať študovať.

Kurz pozostáva z 3 základných modulov s množstvom lekcií, ktoré môžete prechádzať vlastným tempom a v čase, kedy to vyhovuje Vám.

4. modul je bonusový a otvorí sa po 14 dňoch. Obsahuje ďalšie hodnotné informácie a unikátnu sekciu LEVANDUĽA VO VEDE, ktorej obsah sa aktualizuje podľa najnovších štúdií.

Absolvovanie kurzu nie je časovo obmedzené a prístup do neho máte navždy.

Na príprave tohto kurzu som si dala skutočne záležať, a preto verím, že Vás obohatí. Ak sa Vám však z akéhokoľvek dôvodu nebude páčiť, stačí mi do 14 dní napísať email, že z kurzu vystupujte, a ja Vám vrátim celú čiastku späť bez akýchkoľvek ďalších otázok. Naše cesty sa rozídu v priateľskom duchu a Vás to nebude nič stáť. Nemôžete nič stratiť, len získať.

Liečivý dotyk levandúľ

online kurz aromaterapie - levandule

Tento kurz si cením na 17 €.

Ak by sme sa za podobnú cenu stretli na workshope, nikdy by som Vám nestihla odovzdať to, čo nájdete v tomto kurze. Obsahuje množstvo hodnotných informácií, ktoré využijete nielen v prípade levanduľových olejov, ale aj mnohých iných esenciálnych olejov s podobným zložením.

Kurz je prvým krokom na ceste k hlbšiemu pochopeniu ako a prečo esenciálne oleje fungujú. 

Tak čo, idete do toho so mnou?

Kliknite tu a vyplňte svoju prihlášku.

Čo o kurze hovoria jeho účastníci

On-line kurz LEVANDULA je urobený perfektne prehľadne, jednoduchým spôsobom človeka vtiahne do učiva. Páčia sa mi záverečné zhrnutia jednotlivých modulov, že si môžem prechádzať kurzom tak, ako sa to páči mne a nie je to ohraničené časom, po ktorom sa vypnú prístupy. Aj keď je levanduľa často spomínaná, napriek tomu som sa aj ja naučila ďalšie nové veci práve vďaka tomuto prehľadnému on-line kurzu. Mimoriadne ocenujem MODUL 2, kde uplne jasne a zrozumitelne lektorka sprevadza zakladnym chemickym zlozenim, tieto informacie ja ako nechemik potrebujem vedieť o olejoch a su mi jasnejšie vdaka kurzu. Jedine minus je, že je na svete len kurz LEVANDULA 🙂 viac takýchto on-line kurzov o ďalšich eterakoch poprosim:)
Petra NagyováOdborný aromaterapeut
Úžasne spracovaná tématika! Bolo by super, keby takýmto odborným spôsobom boli spracované aj ostatné rastlinky, z ktorých sa vyrábajú esenciálne oleje. Kurz bol pre mňa veľkým prínosom :-). Ďakujem
Mária S.