Kurz aromaterapie KOMPLET

online kurz základov aromaterapie

Chceli by ste podporiť svoje zdravie a zdravie svojich blízkych prírodným spôsobom? Zaujímajú vás esenciálne oleje, no strácate sa v protichodných tvrdeniach na internete o ich účinkoch a použití ? 

Chceli by ste získať istotu v tom, ako esenciálne oleje správne a bezpečne používať? Jednoducho - uchopiť aromaterapiu od základov a urobiť si v tom raz a navždy jasno?

Dostávate sa niekedy do situácie, že nemáte k dispozícii určitý esenciálny olej, no neviete, akým iným ho nahradiť?

V tom prípade mi dovoľte predstaviť vám Kurz Aromaterapie KOMPLET!

Čo je Kurz Aromaterapie KOMPLET

Kurz aromaterapie KOMPLET je online vzdelávací program, po absolvovaní ktorého budete vedieť používať esenciálne oleje bezpečne a efektívne. Vďaka kurzu získate sebadôveru a istotu pri používaní esenciálnych olejov, pretože vám bude celkom jasné najmä:

 • čo sú esenciálne oleje a s čím nám dokážu pomôcť;
 • v čom spočíva "kvalita" olejov, a teda ušetríte pri ich kúpe;
 • ako oleje správne používať;
 • ako a prečo je potrebné esenciálne oleje riediť;
 • ako je to s eukalyptovými a mätovými olejmi u detí a mnoho ďalšieho!

V kurze spolu prejdeme kompletné základy aromaterapie!

Nečakajú vás žiadne všeobecné "omáčky" - v každej lekcii pôjdeme priamo k jadru veci! Vypichneme si to podstatné, na čom záleží a čo je nevyhnutné vedieť.

Osobne som presvedčená, že bez poznania základov a kvalitnej teórie človek ďaleko nedôjde. Napríklad také workshopy sú skvelé. Ale až ako ďalší krok! Najprv musíme vybudovať základy a vedieť, ako esenciálne oleje bezpečne a správne používať a až potom sa vrhnúť na "špecialitky".

V kurze sa pozrieme na mnohé otázky, ktoré kedysi trápili aj mňa, a preto som na ne hľadala odpovede. Ako vyštudovaného vedca ma vždy zaujímalo (a stále zaujíma), prečo a ako esenciálne fungujú. Prečo nám pomôžu zmierniť stres, uľaviť od bolesti či podporiť hojenie rán... A aj o tomto je online kurz aromaterapie KOMPLET! 

Čaká vás aj jedinečný "kľúč", ako sa zorientovať v stovkách olejov

Na trhu dnes máme cez 300 esenciálnych olejov a v prírode na nás čakajú ďalšie tisíce  - presnejšie minimálne 17 500 olejov. Kto sa v tom má zorientovať? 

Možno ste už riešili situáciu, že ste potrebovali vybrať najvhodnejší olej na určitý problém a dopracovali ste sa k zoznamu niekoľkých desiatok rôznych olejov. A to všetko preto, že každý odporúča niečo iné alebo takmer pri každom oleji je uvedený hľadaný účinok.

Ktorý esenciálny olej teda vybrať? Majú niečo spoločné? Na čo sa zamerať? Sú niektoré oleje "lepšie" na určitý problém ako iné? Rozhodne!

Výber olejov je samozrejme subjektívna záležitosť a musíme ich prispôsobiť konkrétnej situácii. Napriek tomu však existujú spôsoby, ako "vyfiltrovať" tie najlepšie oleje. Celé skupiny olejov! 

V kurze vám v rámci modulu VOŇAVÁ ZOZNAMKA ukážem jedinečný "kľúč" ako na to. Na aké oleje zamerať pozornosť, keď riešime kŕče, bolesť, zápaly, ochorenia dýchacej sústavy či ženské problémy. Som si 100% istá, že získate ďalší pohľad na esenciálne oleje a otvoria sa Vám celkom nové obzory!

Kurz aromaterapie KOMPLET je naozaj rozsiahly a zahŕňa:

 • 4 moduly nabité informáciami
 • 30 video lekcií
 • 280 minút počúvania (vo forme nezaťažujúcich 10-15 minútových lekcií)
 • 13 pracovných listov pre lepšie pochopenie problematiky
 • Audio záznamy lekcií, vďaka čomu môžete študovať prakticky kdekoľvek
 • Do hĺbky spracované skriptá formátu A4 - spolu 22 strán a až 4388 slov!
 • Detailné terapeutické profily 5 esenciálnych olejov + 3 bonusové profily
 • Neobmedzený 24/7 prístup ku kurzovým materiálom

Cena kurzu: 172€

Čo presne vnútri kurzu nájdete?

Modul 1

Od rastliny k fľašičke

Všetky dôležité informácie o esenciálnych olejoch a pojmy, ktoré je nevyhnutné poznať:

 • čo sú esenciálne oleje
 • odkiaľ esenciálne oleje pochádzajú
 • ako sa esenciálne oleje vyrábajú a čo sú hydrosóly
 • označovanie olejov, kvalita
 • chemotypy a fototoxicita 
 • riedenie olejov
 • bezpečnosť mätových a eukalyptových olejov u detí

Modul 2

Esenciálne oleje v praxi

Esenciálne oleje v praxi - jednoducho ako na to s dôrazom na bezpečnosť:

 • zásady bezpečnosti esenciálnych olejov
 • ako oleje vstupujú do tela
 • základné metódy používania olejov
 • ako používať oleje na kožu, sliznice či vdychovať

Modul 3

Domáca aromalekárnička

Modul Domáca aromalekárnička sú terapeutické profily 5 esenciálnych olejov, ktoré majú dostatočne široké využitie na množstvo bežných problémov.

Súčasťou každej lekcie je krátke výukové video, v ktorom si zdôrazníme to "natypickejšie" pre daný olej.

Pod videom nájdete charakteristiku oleja a jeho využitie. Nie je to však len "suchý" zoznam účinkov, ale aj ďalšie informácie (napr. niečo z chemického zloženia oleja), pre lepšie zapamätanie si účinkov oleja.

Po 14 dňoch sa sprístupnia ďalšie 3 bonusové terapeutické profily :-), takže dokopy budete mať jasno v účinkoch 8 esenciálnych olejov.

voňavá zoznamka

Modul 4

Voňavá zoznamka

Jedinečný modul Voňavá zoznamka je séria 8 výukových videí, v ktorých si zatriedime esenciálne oleje do skupín na základe rôznych kritérií.

Esenciálne oleje majú mnoho, často sa opakujúcich, účinkov. Vybrať ten "správny" olej na kŕče, bolesť či iný problém je jednoducho komplikované.

V lekciách tohto modulu sa naučíte lepšie orientovať v účinkoch mnohých olejov. Dozviete sa, čo majú oleje v rámci vytvorených skupín spoločné a ako to využiť v praxi. 

Pozrite si VIDEO, ako to vyzerá vnútri kurzu!

Kurz aromaterapie KOMPLET sa celý uskutočňuje online, takže nemusíte nikam chodiť. Jediné čo potrebujete, je pripojenie na internet :-).

Študujete v čase, kedy to vyhovuje vám!  Ako to vnútri kurzu vyzerá? Pozrite si video →

Po objednaní kurzu a jeho úhrade Vám prídu prístupové údaje a môžete hneď začať študovať. Prístup k jeho obsahu máte na 2 roky.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Využite aj vy VÝHODY ONLINE VZDELÁVANIA

Kurz aromaterapie KOMPLET je online vzdelávací program, čo znamená, že nemusíte nikam chodiť! S čarovným svetom esenciálnych olejov sa zoznámite z pohodlia svojho domova a v čase, kedy to vyhovuje vám. 

O AUTORKE KURZU

Marika Piknová

Volám sa Marika Piknová a som vyštudovaná biochemička a certifikovaná aromaterapeutka. Aromaterapiu vnímam ako fascinujúce spojenie vedy a priam mystických vedomostí našich predkov o aromatických rastlinách.

Počas svojej cesty aromaterapeuta sa neustále vzdelávam štúdiom odborných článkov, účasťou na kurzoch, píšem články na blog a príspevky na sociálnej sieti. Snažím sa ukázať, že aj keď oleje používame v domácom prostredí, všetko by to malo stáť na pevných teoretických základoch. Len tak s nimi môžeme pracovať bezpečne a súčasne efektívne.

FÉROVOSŤ A KVALITA

Na príprave tohto kurzu som si dala skutočne záležať, a som si istá, že Vás obohatí, či už s aromaterapiou začínate alebo s olejmi už pracujete. Kurzom vás prevediem ako certifikovaný aromaterapeut, vedkyňa a žena, ktorá používa esenciálne oleje v každodennom živote.

Ak sa Vám však kurz z akéhokoľvek dôvodu nebude páčiť, stačí mi do 14 dní napísať email, že z kurzu vystupujte, a ja Vám vrátim celú čiastku späť bez akýchkoľvek ďalších otázok. Naše cesty sa rozídu v priateľskom duchu a Vás to nebude nič stáť. Nemôžete nič stratiť, len získať.

Časté otázky

O aromaterapii a esenciálnych olejoch nič neviem. Je pre mňa kurz vhodný?

Rozhodne! V kurze postupujeme prejdeme celú cestu - od rastlinky, ktorá esenciálny olej vytvára, až k fľaštičke, ktorú si kúpite od dodávateľa. Všetko je vysvetlené jednoducho, prehľadne a spracované graficky formou powerpointovej prednášky. K dispozícii máte tiež skriptá, kde nájdete všetko dôležité.

O olejoch a aromaterapii už čo-to viem. Bude pre mňa kurz prínosom aj v takom prípade?

Som si istá, že áno. Ako vyštudovaný vedec si zakladám na tom, aby som odovzdávala len spoľahlivé informácie. Verím tomu, že takmer od každého sa človek dokáže niečo nové naučiť, pretože každý má "svoj" pohľad na vec a svoju špecializáciu a svoju "lásku". A tou mojou je veda. Ak chcete získať lepšiu predstavu o mojom prístupe k aromaterapii, prečítajte si moje články na blogu či Facebooku.

Koľko času mi absolvovanie kurzu zaberie?

Máte to vo svojich rukách. Kurzom postupujete podľa seba a svojich časových možností. Môžete ho zvládnuť preštudovať za pár dní, ale môžete sa k nemu vrátiť hoci aj o rok. Prístup do kurzu totiž máte na 2 roky, čo je dostatočne dlhá doba.

Prečo platiť za kurz, ak o informácie a knihy nie je núdza?

Je to samozrejme každého voľba. Môžete informácie zbierať postupne a z rôznych zdrojov, venovať tomu čas a zodpovedajúce financie. Výhodou kurzu je, že tu nájdete všetko "pokope" ako výsledok môjho niekoľkoročného štúdia odborných zdrojov, absolvovania kurzov a sledovania odborných článkov. Kurz je základom, akousi "autoškolou", kde vás naučím jazdiť, ale do praxe to už budete musieť pretaviť vy sami :-).

Ako presne sa dostanem k obsahu kurzu?

Po vyplnení prihlášky zaplatíte buď ihneď online cez platbobnú bránu alebo formou bankového prevodu (údaje k platbe obdržíte e-mailom). Akonáhle bude platba prijatá, e-mailom vám prídu prístupové údaje do kurzu, prihlásite sa a môžete začať hneď študovať.

Čo o mojej práci hovoria iní

Velmi pekne dakujem za tento online kurz, rozsirila som si vedomosti ohladom aromaterapie a cast z toho urcite zuzitkujem aj v mojej praci kozmeticky… 🙂
Ďakujem za tento parádny kurz už viem oveľa viac o esenciálnych olejoch a teším sa lebo ich používam pri masáži a bolo veľmi poučné vidieť aj ich výrobu. Ešte raz ďakujem.
Ďakujem za naozaj skvelé informácie 🙂 Olejčeky hneď dnes putujú do chladničky (teda aspoň tie, ktoré používame menej často). Tento kurz je tak úžasne zrozumiteľný a poučný 🙂 Vďaka vďaka
Tento druh levandule som nejako podvedome odmietala ale teraz po prečítaní článku si kúpim aj tento do svojej záhrady na pestovanie a následne na destiláciu. Už teraz som zvedavá. Ďakujem za fantastické spracovanie a objasnenie odborných parametrov ako aj použitie. Takto to má človek pred sebou a naozaj sa na použitie či miešanie olejov pozerá úplne inak.
Pani Marika vynikajúci kurz (výstižný obsah i lektorská práca, zrozumiteľné aj pre laika), vynikajúce webové spracovanie ( prehľadné, jedným kliknutím sa človek dostane, kam potrebuje).. Veľká vďaka za zdieľanie vašich vedomostí!
Ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúce informácie v kurze. Mne ako nechemikovi to výrazne rozšírilo obzory. Absolvovala som viacero vašich kurzov a všetky sú spracovane prehľadne, zrozumiteľne a na vysokej odbornej úrovni.
Výborný kurz, človek si častokrát ani neuvedomí, aké základné veci nevie a aké sú dôležité.
Velmi podrobne ale zrozumitelne spracovana tema (kurz Liecivy dotyk levandul), urcite sa budem vracat k niektorym castiam aj opakovane. Katarina
On-line kurz LEVANDULA je urobený perfektne prehľadne, jednoduchým spôsobom človeka vtiahne do učiva - páčia sa mi záverečné zhrnutia jednotlivých modulov. Aj keď je levanduľa často spomínaná, napriek tomu som sa aj ja naučila ďalšie nové veci práve vďaka tomuto prehľadnému on-line kurzu - mimoriadne ocenujem MODUL 2, kde uplne jasne a zrozumitelne lektorka sprevadza zakladnym chemickym zlozenim, tieto informacie ja ako nechemik potrebujem vediet o olejoch a su mi jasnejsie vdaka kurzu Jedine minus je, ze je na svete len kurz LEVANDULA 🙂 viac takychto on-line kurzov o dalsich eterakoch poprosim:) Petra Nagyová, doborný aromaterapeut
Ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúce informácie v kurze. Mne ako nechemikovi to výrazne rozšírilo obzory. Absolvovala som viacero vašich kurzov a všetky sú spracovane prehľadne, zrozumiteľne a na vysokej odbornej úrovni.
Dobrý deň, tak som doslova zhltla moduly 1-3 o levanduli 🙂, netušila som veru aká je to rozsiahla a zaujímavá téma. A čo sa týka videa o chémii levandúľ 🙂 väčší antichemik než ja po svete asi nechodí (radšej nespomínam na moje hodiny chémie na gymnáziu) ale pri porovnávaní s malinovým lekvárom bola pre mňa táto hodina chémie hračkou 🙂 🙂 všeobecne je on line kurz veľmi pekne spracovaný – čo do grafiky (a to som sa 10 rokov živila grafikou), čo do rozsahu (tak akurát, hlava na prasknutie :-)) a hlavne čo do zrozumiteľnosti laikovi – dávam 20 bodov z 10 🙂
Dobrý deň, pani Marika. Prechádzam jednotlivé moduly. Veľmi sa mi kurz páči, úžasne ste to spracovali a hlavne som sa dozvedela informácie, ktoré som nenašla v literatúre a tiež veľa o chemickom zložení, ktoré ma v poslednej dobe začalo veľmi zaujímať.
Dobrý den Mariko, právě jsem „dostudovala“ Váš kurz. Je přehledně , stručně a srozumitelně napsaný, prostě úžasný. Jsem velmi ráda, že jsem na něj při brouzdání na internetu o aromaterapii narazila. Děkuji
Zakúpila som si voňavú zoznamku a neľutujem. Výborne podaný obsah, všetko jasné, prehľadné a náučné! Určite odporúčam každému, kto chce vedieť niečo o EO na základe faktov.

Máte ďalšie otázky?

Napíšte mi na eluma@elumagroup.sk a rada vám odpoviem 🙂

Marika Piknová

Teším sa na vás vnútri kurzu!